Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 10 maja 2015

Karta na miesiąc maj dla Eweliny

Dobrze, że Maj ma aż 31 dni, to zdążę jeszcze z wróżbą:)

Na miesiąc Maj wylosowałam dla ciebie kartę 7 Buław.

A więc Droga Ewelino, jeśli miałaś nadzieję na cudowny miesiąc maj, kiedy to rozkoszujesz się rozkwitającą przyrodą i wdychasz zapach bzu. To chyba muszę Cię rozczarować. Bo ta 7 Buław przyniesie ci taki nawał obowiązków, że nie będziesz wiedziała, w co pierwsze włożyć ręce. Pozytywne w tym wszystkim jest to, że zanim się spostrzeżesz, a maj będziesz już miała za sobą.

Tak jak napisałam już na wstępie - 7 Buław przynosi taki kołowrotek i tak jak takie małe tornado przetoczy się przez twoje życie. Jeśli w końcu uda ci się uporać z jedną pracą, zanim się obrócisz, znowu się coś przywlecze. Nie ważne czy chodzi o pracę zawodową, czy o życie prywatne. 7 Buław to załatwianie bez końca spraw urzędowych i bezczynne stanie w kolejce i denerwowanie się bez potrzeby. Bo w efekcie końcowym i tak odprawią nas z kwitkiem, bo brakuje nam jakiejś pieczątki lub innego świstka papieru.
W pracy - 7 Buław to terminy i jeszcze raz terminy. Piętrzące się papiery, naglące spotkania. A tu w domu kolejne gradobicie, bo rodzina oczywiście bez ciebie żyć nie może.


Jakoś koło ciebie wyczuwam jakieś egzaminy... Więc ta 7 Buław w takim przypadku mówi nam np., że może za późno zabraliśmy się do nauki. I teraz trudno nam zapanować nam nad zaległościami. Wykłady, prace do napisania, nadciągająca sesja, itp... itd...

Ale 7 Buław wskazuje, że w danym momencie żyjemy w dużym stresie i napięciu. I to my w dużej mierze potęgujemy i podsycamy w sobie ten wewnętrzny niepokój. Zanim racjonalnie rozplanować bieżące zadania, próbujemy wszystko robić na raz. W wyniku czego powstaje jedynie jeden wielki chaos.

Zapewne wiecie doskonale, że stres dzielimy na stres pozytywny i negatywny. I jeśli chodzi o 7 Buław - odpowiada ona zdecydowanie za ten negatywny.

Może sytuacja w rzeczywistości wcale nie jest aż taka irytująca i wystarczyłoby jedynie wziąć głęboki oddech. Ale ta 7 Buław ciągle wytwarza nowe obrazy w naszej głowie.

A więc Droga Ewelino, weź głęboki oddech, a jak trzeba to nawet i trzy i nie daj się zwariować. A jak się nie da, to rzuć to wszystko w tryni mać i idź na spacer.
I jak mówi stare mądre przysłowie polskie - co się odwlecze to się odwlecze;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz