Łączna liczba wyświetleń

sobota, 2 maja 2015

Dla Hani - co w finansach kwiczy

Droga Haniu, połowa roku już tak jakby prawie za nami. Więc tylko patrzeć, jak powitamy rok kolejny. To tak na osłodę, jakby ci się jednak karty nie spodobały;)

Finanse i uczucia do końca 2015 roku

1. Sytuacja wyjściowa - Paź Monet

Lewa Strona:

2a. Sytuacja finansowa w przeszłości - 2 Buław
2b. Źródło problemu - Papież

3. Rada/ rozwiązanie - Śmierć

4. Tak będzie z finansami do końca 2015r. - Słońce - 10 Kielichów - 9 Mieczy

Prawa Strona:

2a. Sytuacja uczuciowa w przeszłości - 8 Mieczy
2b. Źródło problemu - 6 Mieczy

3. Rada/ rozwiązanie problemu - Paź Kielichów

4. Tak będzie w uczuciach do końca 2015r. - 5 Kielichów - 3 Mieczy - 3 Monet

5. Podsumowanie/ Wynik - As Kielichów


Droga Haniu, trochę ciemne karty wyszły po prawej stronie. Ale jak zacznę omawiać rozkład, zrozumiesz dlaczego.
W kartach na finanse odzwierciedla się to, co napisałaś o samej sobie. Jesteś zodiakalnym rakiem, a więc ciepło, poczucie bezpieczeństwa i harmonia są mocno zakorzenione w tobie. I to też widzimy w kartach - bo mamy min. Słońce i 10 Kielichów.

Cały rozkład rozpoczyna karta Pazia Monet. Ta karta pokazuje zarówno pozycję, w której obecnie jesteś, jak i pozycję wyjściową. Czyli wszystko, co ciebie otacza, co ma ale i miało wpływ na stan obecny.
Karta Pazia Monet jest jedną z tych kart w Tarocie, które pokazują początek, że coś dopiero się wykluwa.
Jak to się wszystko ma do Ciebie. Wydaje mi się, że obecnie nie jesteś w 100% zadowolona z twojej obecnej sytuacji zawodowej. Czujesz się odrobinę niepewnie. Może denerwuje cię to, że musisz znowu wszystko zaczynać od początku. Może dostałaś nowe obowiązki w pracy, może rozpoczęłaś jakiś nowy projekt i musisz teraz słuchać i robić to, co mówią inni. Na nowo udowadniać swoje kompetencje i umiejętności. Może właśnie teraz podnosisz swoje kwalifikacje zawodowe, studia, kursy, szkolenia. Ale Paź Monet, to również może być początek jakiejś własnej działalności.
Jeśli chodzi o sferę finansową to Paź Monet pokazuje na "minimalne wynagrodzenie", które otrzymujemy za naszą pracę. Np. jeśli zaczynamy nową pracę, to naturalnie dostaniemy mniej niż jakbyśmy pracowali w tej samej firmie już kilkanaście lat.
Co mówi mi też o tobie ta karta - wydaje mi się, że po głowie chodzi ci jakiś nowy projekt, ale brak ci odwagi, aby pójść tą drogą.
A w uczuciach - rozstałaś się z partnerem. Jeśli był to poważniejszy związek na pewno dzieliliście wszystko na pół i było też łatwiej. A teraz w tym Paziu Monet musisz wszystko robić sama, na nowo, od początku.
Ale to też bardzo dobra karta, mówi nam ona, że przy odrobinie wytrwałości i rzetelnej pracy, wyjdziemy na prostą.

Jeśli chodzi o twoja sytuację finansową w przeszłości wyszły karty 2 Buław skrzyżowanej przez Papieża.
2 Buław to energia zamknięta w skrzyni. Dlaczego? Jak wszystkie karty z rodziny Buław, tak i 2 Buław nosi w sobie ogromny potencjał energetyczny, ale ten potencjał jest gdzieś ukryty, siedzi gdzieś przyczajony. Są to sytuacje, kiedy byśmy bardzo chcieli, aby coś się wydarzyło, a tu nagle nie dzieje się nic. Mamy jakiś pomysł, wewnętrznie roznosi nas energia, stoimy w miejscu i przebieramy z niecierpliwością nogami, a tu nadal ciągle nic. Np. kiedy szukamy nowej pracy i wysyłamy mnóstwo podań, ale pomimo tego nie dostajemy żadnej odpowiedzi. Albo kiedy otwieramy nową kwiaciarnię. Mamy wszystko pięknie udekorowane, wszystko przygotowane, marzymy o sukcesie, a tu nie pojawia się żaden klient.
Haniu, wydaje mi się, że ty może także miałaś jakiś plan, jakiś pomysł, z którego realizacją jednak bardzo długo czekałaś lub odkładałaś to na później. Popatrz, w blokadach, a więc w przyczynie problemu masz kartę Papieża. Oznacza to tutaj, że byłaś rozdarta pomiędzy tym, co chcę, a tym co muszę. Może na pierwszym miejscu stawiałaś swoje powinności, obowiązki, rodzinę. A twoje plany schodziły na dalszy plan. Na pewno jak każda matka na pierwszym miejscu stawiałaś swoje dziecko bądź dzieci. Tutaj są tylko moje insynuacje, bo Paź Monet, to również dziecko. 

Radą jest dla ciebie karta Śmierci. I w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o śmierć fizyczną. Ta karta mówi do ciebie, że teraz znalazłaś się na takim etapie życia, kiedy masz szansę zacząć wszystko od nowa. Np. karta śmierci mówi nie tylko o zmianie pracy, lecz także o zmianie branży, kompletnym przekwalifikowaniu się. A więc zastanów się nad tym.

Karty na przyszłość wróżą ci dość pozytywnie w finansach. Chyba mogę napisać, że znów zza chmur wyjdzie Słońce.
W praktyce ma się to tak, że sytuacja finansowa rzeczywiście powinna się odmienić na lepsze. Znajdziesz również pomoc i wsparcie w rodzinie lub od kogoś z rodziny. Jeżeli czekają cię inwestycje w dom bądź mieszkanie, pierwsze dwie karty pokazują, że wszystko powinno pójść po twojej myśli, pomimo tego, że bardzo się tego obawiasz (9 Mieczy). Słońce może oznaczać nową propozycję pracy, ustabilizowanie się sytuacji finansowej, wyjście na prostą, odzyskanie poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza, że obok masz kartę 10 Kielichów. A więc bezpieczeństwo, stabilizacja są dla ciebie bardzo ważne.
Droga Haniu, ja nie stosuje kart odwróconych. A każda karta Tarota bez względu na położenie ma swoje cienie i blaski. Dlatego też muszę ci napisać o ewentualnych przeszkodach, które możesz napotkać.
Te 3 karty - Słońce, 10 Kielichów i 9 Mieczy mogą pokazywać na twoje rozterki i niepokój związany z zachwianym poczuciem bezpieczeństwa. Szczególnie dom i rodzina wychodzą tu na pierwszy plan. Może tutaj chodzić o dzień powszedni, czy starczy pieniędzy do pierwszego, czy jestem w stanie zapewnić mojej rodzinie stabilizację. Mogą tutaj być również wspomniane wcześniej inwestycje w dom, remont, spłata kredytu itd.

Już ostatnią kartą w rozkładzie jest As Kielichów - a więc koniec powinien być pozytywny. To tak dla podniesienia na duchu.

Dobrze, to teraz przechodzimy to prawej strony i uczuć. Tutaj posypały nam się dosyć smutnawe karty.
Haniu, jeśli chodzi o twój były związek, to te rany u ciebie będą się goić dosyć powoli. Karty pokazują, że on (twój partner bądź sytuacja w związku) bardzo podkopały twoją samoocenę i poczucie wartości. To tak, jakby ten związek niszczył twoją godność, a nie niszczył ciebie emocjonalnie.
Popatrz na karty. 8 Mieczy. To tak, jakbyś ty tkwiła w tym związku na siłę, jakbyś była, tak jak ta kobieta na zdjęciu zamknięta w emocjonalnej klatce i nie mogła się ruszyć. Z jednej strony może i chciałaś odejść, bo wiedziałaś, że ta relacja nie jest dobra dla ciebie, a z drugiej strony, pozostawałaś dalej przy partnerze. Nie wiem dlaczego, ale jak patrzę na te karty, to mam wrażenie, że ty czułaś się w jakiś sposób gorsza przy swoim partnerze, że on może w jakiś sposób ciebie poniżał, zatajał coś przed tobą, oszukiwał ciebie. Ty w jakimś stopniu byłaś zależna od niego, tak jakby on miał nad tobą kontrolę. Ale to ty sama dałaś mu tę kontrolę, to ty sama zagoniłaś siebie do tej klatki i pozwalałaś na takie traktowanie. Bo 8 Mieczy pokazuje, że to my sami doprowadzamy siebie do takiej sytuacji, to my sami stoimy sobie na drodze do wolności.
I w sumie miałabym tutaj chyba trochę racji, bo kartą blokującą masz 6 Mieczy. A więc, przez długi czas to ty nie chciałaś odejść, to ty nie chciałaś się uwolnić.

Jaką radę dla ciebie niesie Tarot. Tutaj pojawia się Paź Kielichów. Paź Kielichów jest szansą na nowe uczucie. Ale on również mówi nam o tym, że możemy poznać nowe osoby, które odmienią nasze życie, sprawią, że znowu zaczniemy się uśmiechać. Jakie ty masz zadanie - musisz zacząć wychodzić do ludzi, otwierać na nowe znajomości, może zacząć się uśmiechać nawet mimo woli, a nie ciągle chodzić z marsową twarzą. Wydajesz mi się być osobą bardzo ciepłą i serdeczną i bije od ciebie bardzo pozytywna energia. Przynajmniej takie miałam wrażenie czytając twój komentarz. A tutaj pojawiły mi się karty, które mówią nam o bólu, że ktoś nas bardzo zranił, ugodził w samo serce, przebił nas na wylot i jeszcze przekręcił to ostrze parę razy, aby bardziej bolało, aby się jeszcze bardziej na nas zemścić.

Tak jak napisałam już wcześniej, będziesz potrzebowała jeszcze troszkę czasu, aby uporać się z energią minionego związku - masz tutaj kartę 5 Kielichów i 3 Mieczy. To stan umysłu i duszy, który opisałam powyżej. 3 Monet wskazuje, że zakasasz rękawy i zabierzesz się ostro do pracy, może stąd i ta poprawa finansowa. Ale ty również zechcesz pracować nad sobą, może to też być nawet jakaś terapia. Dzisiaj przeczytałam na anielskim blogu, że jeżeli chcemy cos zmienić w naszym życiu, musimy najpierw zacząć od samych siebie. Nie wystarczy zmienić pracę bądź rozstać się z partnerem. Bo jeżeli nie wyleczymy naszej duszy, źródła problemu, to i tak nadal będziemy przenosili nasze ograniczenia na nowego partnera bądź w nowe środowisko. Dlatego tutaj pojawiła się 3 Monet i sugestia, aby pracować nad samym sobą.

Ostatnią kartą w rozkładzie jest As Kielichów. Ta karta niesie dużą dawkę optymizmu. Może ona mówić, że twoje marzenia się spełnią, że spotkasz na swojej drodze ludzi, którzy dodadzą ci otuchy. A co najważniejsze, że będziesz się czuła kochana i bezpieczna - czego tak bardzo potrzebujesz.

Pozdrawiam gorąco

 

2 komentarze:

 1. Witaj Monisiu, czytam i czytam i nie wierze, jakbys znała moje zycie, to wszystko PRAWDA, nie bede opisywała swojego życia ponieważ ty to zrobiłaś, jesteś niesamowita ale i tarot jest niesamowity.
  Dziękuje za wskazówki, wezme je sobie do serducha, cieszę się, że w finansach nareszcie sie poprawi a i w uczuciach zobaczyłam światełko..ten Asik kielichów daje jednak nadzieje bo to jakby początki, szansa, niech się spełni ponieważ samotnosc jest dla mnie okropna, tym bardziej że jestem zodiakalnym raczkiem i rodzina,dom jest dla mnie jak tlen potrzebny do zycia.Przeszłam w swoim zyciu piekło, i dokladnie tak jak pokazały karty a ty je pieknie opisałaś, że zamknął mnie w klatce, uzaleznil od siebie, czułam sie nikim, ale odważyłam sie skończyc z tym, zostawiłam wszystko i wyprowadziłam sie do innej miejscowosci i teraz pragnę zacząc wszystko od nowa.Dlatego kiedy zobaczyłam tego Asa kielichów uśmiechnęłam się, ponieważ tak jak pieknie wygląda karta tak pragnę tego uczucia w swoim sercu, kochac i byc kochana :-))

  Pozdrawiam cię Kochana Moniczko i dziekuje pieknie że poświęciłaś swój czas i energię.
  DZIEKUJE :-***
  Hania

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za komentarz i życzę pomyślności i samych pozytywnych zmian:)

  OdpowiedzUsuń